KANAL25
Ana Sayfa Siyaset Gündem Asayiş Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Spor Türkiye Erzurum Türküleri
Aydemir’den 6’li masa mutabakat metnine tepki
Aydemir’den 6’li masa mutabakat metnine tepki
Spor Toto 1’inci Ligde 23’üncü hafta mesaisi
Spor Toto 1’inci Ligde 23’üncü hafta mesaisi
Hac kuraları 15 Şubat’ta çekilecek
Hac kuraları 15 Şubat’ta çekilecek
Kirişci: 'Yağış ortalamasında azalma oldu'
Kirişci: 'Yağış ortalamasında azalma oldu'
Bayraktar’ın ilk uçuş hikayesi
Bayraktar’ın ilk uçuş hikayesi
HABERLER>ASAYÄ°Ş
23 Haziran 2022 Perşembe - 03:53

Soylu: ‘Biz Müslüman bir milletiz‘

Polis okulu mezunlarına seslenen Soylu, ‘Ayetel Kürsi'yi okumadan evden çıkmayın. Size dua eden, sizi orada kahraman üniformalarınız içerisinde. Anneleriniz ve babalarınız sizi evlerinizden gönderirken Ayetel Kürsi'lerle gönderdik. Biz Müslüman bir milletiz. Bizim attığımız her adım, gaza' dedi.

Soylu: ‘Biz Müslüman bir milletiz‘

Polis okulu mezunlarına seslenen Soylu, ‘Ayetel Kürsi'yi okumadan evden çıkmayın. Şimdi size dua eden, sizi orada kahraman üniformalarınız içerisinde. Anneleriniz ve babalarınız sizi evlerinizden gönderirken Ayetel Kürsi'lerle gönderdik. Biz Müslüman bir milletiz. Bizim attığımız her adım, gaza.’ dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Balıkesir’de mezuniyet heyecanı yaşayan 796 polis okulu öğrencisine seslendi. Bakan Soylu, telefon aracılığı ile seslendiği polis okulu mezunlarına, "Bu ülkeyi terör illetinden kurtarabilmek PKK'yı, DHKPC’yi bu ülkeyi yılan gibi sarmayı kendine görev edinen başkalarının talimatıyla beraber bu ülkeyi çökertmeyi düşünen FETÖ'yü bu ülkenin topraklarının diplerine kadar gömmeye hazır mısınız" dedi.

Balıkesir Polis Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet heyecanı yaşandı. Programa katılması beklenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris’te çıkan orman yangınını incelemek için Muğla’ya gitmesinden dolayı Balıkesir’deki programa telefonla katıldı. Bakan Soylu, “Balıkesir Valimiz başta olmak üzere Balıkesir'deki tüm kamu bürokrasisine ve orada bulunan büyükşehir belediye başkanımızdan, milletvekillerimize kadar arkadaşlarıma her birine hürmetlerimi, saygılarımı ifade ediyor, bu törenin ülkemizin huzuru ve birliği için, kardeşliğimiz için, ülkemizin geleceği için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Öncelikle bu törende çok olmak istiyordum. Heyecanlıydım da. Bugün kahramanlarımızın, aslanlarımızın karşısına çıkıp onların göreve başlamadan önce ailelerine, onların kendilerine söyleyeceklerimi günlerdir zihninde tasarlıyorum. Ama nasipten ötesi yoktur. Gece itibariyle Marmaris’te başlayan yangın vesilesiyle şimdi birlikte bulunduğumuz kıymetli Tarım ve Orman Bakanımız Profesör Doktor Vahit Kirişci hocamla birlikte buraya Marmaris'e geldik. Ve akşamdan itibaren de burada da yine kahraman olduklarını her fırsatta söylediğim ormancılarımızla birlikte bugün ciğerlerimizin yanmasına müsaade etmemek için dün akşamdan itibaren büyük bir mücadele ortaya koymaya çalışılıyor. Tam da ormanın içerisindeyiz. Şu anda nasıl bir müdahale edildiğini hep beraber Sayın Bakanımızla beraber takip etmeye çalışıyoruz. Bir acı haber var. Onu biz bildirmek durumundayım. Buradaki kıymetli kardeşlerimin, öğrenci arkadaşlarından Hakan Göker’in ailesi Konya'dan Ilgın'dan yola çıktıklarında trafik kazası geçirdiler. Maalesef kız kardeşi bu törene kardeşinin bu onur gününe, gurur gününe gelirken rahmeti rahmana, annesi, babası da şu anda yoğun bakımda. Kendilerine Cenabı Allah'tan şifa diliyorum" dedi.

Bakan Soylu konuşmasını şöyle sürdürdü: "Aralık 2020’de, 2 bin polis alımı için ilana çıktığımızda tam 187 bin 640 başvuru aldık. Her alımda böyle olmuş. Birileri bu ülkenin polisine terörist başı için tokat atmaya çalışırken, bu ülkenin polisine, jandarmasına sabah akşam iftira atarken bu aziz millet çıktığımız her polis alım ilanında bire on, bire yirmi verip onlara haddini bildirmiş. Çok zorlu bir dönemdeyiz. Dört tarafımız içimiz, dışımız bu, bu ülkenin istikrarını bozmak için çalışanlarla dolu. Uyuşturucuyla, terörle, kaçakçılıkla mücadele etmeyelim diye göçü yönetemeyelim, inancımızı, ahlakımızı unutalım diye Mavi Vatan'da Batı'nın koyduğu şamandıraları geçmeyelim diye uğraşıyorlar. Türk polisi bugün dünyanın en büyük polis teşkilatlarından birisidir. Dünyanın en ciddi uyuşturucu, dünyanın en önemli terör operasyonlarını gerçekleştiriyoruz. Şunu ifade etmek istiyorum. Dün sabah dörtte tam sekiz aydır planladığımız. Diyarbakır'da gençlerimizi zehirleyen kendilerini uyuşturucu baro olarak tarif eden dokunulmaz olarak tarif eden, baronlara baroniçelere onların uyuşturucu sattırdıkları müptezellerin tamamına Türk Polis Teşkilatımızın narkotik şubesindeki kahraman elemanları özel harekat şubesindekiler, asayiş şubesindekiler bir araya gelerek 4 bin 200 polis arkadaşımız sabah saat dörtten itibaren evet sekize kadar, dokuza kadar 215’in üzerinde şüpheliyi yaklaşık sekiz aydır ilmek ilmek dokundukları bir operasyonla gözaltına aldılar. Operasyona hazırlanışları, operasyona gidişlerini, operasyona gidişle giderken okudukları Kur'an-ı Kerim'ler, yaptıkları dualar, attıkları adımlar her biri görülmeye değer. Her biri efsane bir kahraman. Diyarbakır'ın efsane müdürü Gaffar Okan'dan aldıkları ilhamla birlikte o adımı evlatlarımızı korumak, gençlerimizi korumak adına atıyorlar. Ayaklarına taş değmeden operasyon sona erdi. Bu ülkede 2015’ten itibaren terör olayları yüzde 90, trafikteki can kaybı yüzde 35, madde bağlantılı ölümler 2017’den itibaren yüzde 67 azaldı. Uyuşturucudan işlem yapılan şüpheli sayısı 2016’dan itibaren 124 binden 285 bine yükseldi" dedi.

Yeni polislere seslenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Sizler artık polissiniz. Kanunsuz ve yanlış hiçbir işin içerisinde olmayın. Kıymetli kardeşlerim, bizim mesleğimizin iki düşmanı vardır. Birisi, elbette ki elbette ki birisi rutine düşmektir. Ötekisi de alışkanlıkları sürekli tekrar etmektir. Eğer biz rutine düşersek aman bir şey olmaz diye kendimizi en iyi olmaktan en güçlü olmaktan en iyi atıcı olmaktan sürekli dikkatten, sürekli işimize odaklanmaktan ayırırsak bilmenizi istiyorum ki bu büyük bir felaketin habercisi olur. Size bir tavsiyem var. Ayetel Kürsi'yi okumadan evden çıkmayın. Şimdi size dua eden, sizi orada kahraman üniformalarınız içerisinde. Anneleriniz ve babalarınız sizi evlerinizden gönderirken Ayetel Kürsi'lerle gönderdik. Biz Müslüman bir milletiz. Bizim attığımız her adım, gaza. Allah muhafaza etsin sizi. Yaptığımız meslek bilmenizi istiyorum ki gaza, gazi olmak mesleği, şehadete yürümek mesleğidir. Siz sadece iyi polis değil, dünyanın en iyi polisi olmaya adaysınız. Siz parmakla gösterilen polis olmaya adaysınız. Size bir rakam vereceğim. Yaklaşık dört yıldan beri milletimizin en çok memnun olduğu yüzde 77 oranlı asayiş hizmetlerimiz. Kıta yüksektir. Bu çıtayı düşürmeyin. Millet asayiş hizmetlerinden memnunken hem hizmetin sonucundan memnundur. Hem asayişi ortaya koyan güvenlik güçlerimizden polisimizden, jandarmamızdan, sahil güvenlik mensuplarımızdan hepsinden memnundur. Sorumluluğunuz yüksektir ve omzunuzdadır. Gecenin bir yarısında bu ülkede huzurla, güvenle bir annemizin, bir kardeşimizin üniversiteden bir öğrencinin, yaşlı bir büyüğümüzün bir sokakta rahat bir başına gezebilmesi için ortaya bütün fedakarlığı koymaya hazır mısınız? Bu ülkeyi terör illetinden kurtarabilmek, PKK'yı, DHKPC’yi bu ülkeyi yılan gibi sarmayı kendine görev edinen başkalarının talimatıyla beraber bu ülkeyi çökertmeyi düşünen FETÖ'yü bu ülkenin topraklarının diplerine kadar gömmeye hazır mısınız? Şefkatle merhametle milletimize 24 saat hizmet etmeye hazır mısınız? Bu ay yıldızlı bayrak için, ezanı Muhammedi için, Allahuekber için, bu ülkeye kötü niyet besleyenler ve tuzak kuranlara karşı çıkmak için benim polis arkadaşlarım şehadete hazır mısın? Sizlerle gurur duyuyoruz. Allah sizden razı olsun. Allah'a emanet olun" diye konuştu.

Törende konuşan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ise konuşmasında okulda eğitimi veren polisleri ve yeni mezun olan polisleri tebrik ederek ederek hayırlı olmasını diledi. Okulu birincilik ile tamamlayan Ferhat Kılınç ise yaş kütüğüne ismini çakarken, mezun öğrenciler adına bir konuşma yaptı.

Törenin sonunda ise mezun öğrenciler bayrak ve silah üzerine yemin ederek, kep attılar.

Törene Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Tarık Hekimoğlu ve öğrenci aileleri katıldı.

 
Muş’ta annelerin evlat nöbeti sürüyor
 
‘Bitti böyle bir dünya’
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Muş’ta annelerin evlat nöbeti sürüyor
Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırılmasından ...
‘4 örgüt mensubu teslim oldu’
İçişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK’da çözülmenin devam ettiğini belirterek ...
Evlat direnişi devam ediyor
Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak dağa götürülen ailelerin ...
 
Soylu: ‘Türkiye koşuyor’
Soylu, "Dijital Hizmetler Lansmanı’nda yaptığı konuşmada, “Geçen günlerde ...
Gölbaşı’nda metruk binada yangın
Yakutiye ilçesinde metruk bir binada çıkan yangın çevresindeki binalara ...
Uyuşturucu operasyonunda 234 gözaltı
Diyarbakır merkezli toplam 11 ilde İstanbul, Bursa, Batman, Şanlıurfa, ...
 
Hainlere ait silah, mühimmat ve patlayıcı ele geçirildi
Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalında 2 teröristin etkisiz hale getirildiği ...
Aileler 1023 gündür direniyor
Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak dağa götürülen ailelerin ...
Ahırda çıkan yangın büyümeden söndürüldü
Erzurum’da bir ahırda çıkan yangın paniğe neden oldu. İtfaiye ekipleri ...
 
YAZARLAR
Selahattin Şener
Selahattin Şener
Haydi Erzurum (Bari) Güneşine Sahip Çık !..
Orhan Kemal Karasu
Orhan Kemal Karasu
Ender Yüncü’yü tehdit bize de tehdittir
Hayrullah Palanoğlu
Hayrullah Palanoğlu
HOBİ BAHÇELERİ TAM GAZDEVAM EDİYOR...
Cahit Okçu
Cahit Okçu
Her Neyse…
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ÇOK OKUNANLAR
Ana Sayfa Siyaset Gündem Asayiş Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Spor Türkiye Erzurum Türküleri
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva